Wykład Doktora Damiana Langnera
Warsztaty Makijażu
Jasełka Noworoczne
Sylwester 2016 w GOK Czarnożyły
Mikołajki w Gok Czarnożyły
Warsztaty Dziennikarskie w GOK Czarnożyły
Biesiada Andrzejkowa
Spektakl Niegrzeczna Krowa
Czytania fragmentów powieści Henryka Sienkiewicza „Quo vadis”,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Odwiedziło nas

738587
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Wszystkich odwiedzin
137
124
1605
738587
Your IP: 35.171.183.133
2022-01-19 17:18

6 stycznia 2022 roku odbył się Orszak Trzech Króli w Czarnożyłach. Zorganizowany został dzięki współpracy Gminnego Ośrodka Kultury, Parafii i Gminy Czarnożyły. Po wstępnych rozmowach ustalony przebieg wydarzeń Orszaku Trzech Króli. W programie uroczystości zaplanowano: mszę świętą, jasełka, przejście Orszaku Trzech Króli z udziałem rzeszy wiernych oraz zakończenie orszaku przy stajence.

Orszak otwierała gwiazda a za nią konno podążali królowie wraz z pozostałymi uczestnikami w koronach na głowach. Trasa tegorocznego Orszaku prowadziła ul. Wieluńską, Łazową, Cmentarną i Ogrodową. Podczas przemarszu była oczywiście wspólna modlitwa i śpiewanie kolęd oraz powitania królów przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wydrzynie i Stowarzyszenia Aktywni Razem w Czarnożyłach. Po przebyciu kilku kilometrowej trasy wszyscy przybyli przed stajenkę, by podziękować za wspólną modlitwę i razem z królami złożyć Dzieciątku należny Mu hołd. Wójt gminy Andrzej Modrzejewski wraz z księdzem proboszczem Markiem Jelonkiem wypuścili gołębie na znak jedności i pokoju. 

Jednym z punktów programu były jasełka. Przygotowania do nich trwały od miesiąca. Inscenizacja jasełek była pomysłem księdza proboszcza Marka Jelonka. To właśnie on wybrał młodych aktorów do przedstawienia i przygotował scenariusz. Reżyserią jasełek zajęli się ksiądz wikary Grzegorz Kałuża oraz dyrektor GOK Joanna Kałdońska. Pierwsze próby odbywały się w Gminnym Ośrodku Kultury w Czarnożyłach, kolejne już w kościele. Aktorami w przedstawieniu były dzieci i młodzież z parafii Czarnożyły. Warto wspomnieć, że byli wśród nich ministranci z miejscowej parafii. Dzieci były naprawdę w różnym wieku. Niektórzy z nich chodzą do szkoły podstawowej, inni do średniej a najmłodszy Mateusz Wojtuniak chodzi jeszcze do przedszkola i ma dopiero 5 lat. Mały Mateusz bardzo chciał występować w jasełkach i to właśnie ksiądz proboszcz dał mu szansę zadebiutować w roli pasterza podczas jasełek. Takie przedstawienie to okazja do nauki aktorstwa i recytacji. Dzieci jak same mówią, nie pamiętają, kiedy ostatnio brały udział w przedstawieniu. Dla niektórych to pierwszy od dawna występ przed tak szerokim gronem. Udział w tegorocznych jasełkach to wyjątkowe wyróżnienie.

Oprawę muzyczną jasełek zawdzięczamy Czarnożylskiej Orkiestrze Dętej pod batutą Ireny Siorek oraz Kołu Piosenki Piotra Sitarskiego, które działają w Gminnym Ośrodku Kultury w Czarnożyłach. Jasełka odbyły się nie tylko dzięki staraniom gminy i parafii, ale przede wszystkim dzięki pomocy i zaangażowaniu rodziców, którzy dopilnowali, aby dzieci systematycznie uczestniczyły w próbach, służyli radą i pomocą oraz zaangażowali się w przygotowanie dekoracji i strojów dla dzieci. O dekoracje i rekwizyty zadbali również pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Czarnożyłach. Jasełka to wspólna praca wielu osób, gminy i parafii, praca całych rodzin, co doskonale jednoczy społeczność lokalną. To okazja do integracji dzieci i młodzieży oraz nauka tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Udział w uroczystościach ORSZAKU TRZECH KRÓLI pozwolił dzieciom lepiej i głębiej przeżyć ten wyjątkowy czas i z całą pewnością zostanie na zawsze w pamięci młodych aktorów i publiczności zgromadzonej w kościele.

Dla mieszkańców gminy Czarnożyły Orszak Trzech Króli to wyjątkowe wydarzenie. Orszak jest już organizowany po raz 5 i jest to okazja do wspólnej modlitwy, integracji i manifestacji naszej wiary. Barwny pochód jednoczy mieszkańców i zachęca do udziału we wspólnej modlitwie dzieci i młodzież.

Relację z wydarzenia można obejrzeć na www.orszaktrzechkróli.vod.pl oraz w programie Między niebem a ziemią w telewizji TVP1 (audycje z dnia 6 stycznia i 9 stycznia 2022)

 

 

 

 

263116700 339705654215278 1950165513583450549 n

W związku z okresem Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowego Roku, Gminny Ośrodek Kultury w Czarnożyłach podsumował tegoroczne zajęcia kół zainteresowań świątecznym akcentem.

W ostatnich tygodniach uczestnicy kół zainteresowań działających w GOK w Czarnożyłach spotkali się po raz ostatni tego roku. Pracownicy GOK upiekli i udekorowali dla nich pyszne pierniczki. Po skończonych zajęciach instruktor Marzena Biedroń wręczyła dzieciom ślicznie zapakowane słodkości, jednocześnie życząc wszystkim wesołych świąt. Tym samym wprowadziła uczestników zajęć w nastrój Bożego Narodzenia.
Koło piosenki Piotra Sitarskiego przygotowało wspaniały koncert kolęd i pastorałek. Jego fragmenty są dostępnie na fanpage GOK Czarnożyły, gdyż przez panujące obostrzenia tylko w ten sposób występ mógł dotrzeć do szerszej publiczności. Uczestnicy zajęć urządzili sobie również kameralną, słodką wigilię i wspólnie spędzili miło czas.
W GOK-u działa również Czarnożylska Orkiestra Dęta pod batutą Ireny Siorek oraz Młodzieżowy Zespół Muzyczny Spontan pod okiem Bartłomieja Walęckiego. Do ostatnich dni grupy ćwiczą swój repertuar i podsumowują ten rok. Instruktorzy i uczestnicy zajęć liczą na to, że w przyszłym roku będą mogli pokazać się podczas uroczystości gminnych.
Jak, co roku w GOK i bibliotece można zobaczyć wystawę świąteczną. Stali czytelnicy znaleźli pod choinką prezent w postaci książki, co sprawiło im ogromną radość. Dyrektor i pracownicy GOK z nadzieją patrzą w przyszłość i życzą państwu zdrowych i pogodnych ducha.

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME